Druga edycja spotkań z cyklu „W kręgu wsparcia” powoli staje się faktem. Mamy dla Was kilka naprawdę wartościowych propozycji prelekcji. Tym razem eksperci będą przyglądać się konfliktom i rozmawiać z Wami na temat:
rodzice w konflikcie,
zaburzenia odżywiania,
budowanie współpracy z opiekunami prawnymi.
A to jeszcze nie wszystko!
Zaproszeni eksperci
MAGDALENA GROBELNA Psychodietetyk
Jestem absolwentką Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz TEI w Atenach. Pracuję w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz z Centrum Leczenia i Profilaktyki Otyłości w Zgierzu. Specjalizuję się w dietach osób chorych na cukrzycę typu I oraz II (zarówno dorosłych jak i dzieci). Odchudzam, doradzam, szkolę i cieszę się sukcesami osób, które mi zaufały. Aby jeszcze lepiej wspierać moich podopiecznych ukończyłam psychodietetykę, ponieważ wierzę, że wszystkie przemiany zaczynają się od psychiki. Moja dewiza zawarta jest w logo: Jedz i chudnij! Oznacza to, że nie trzeba się głodzić, ważyć i odmierzać każdego produktu, który mamy ochotę zjeść. Moich podopiecznych uczę jak jeść mądrze i smacznie, tak aby nie chodzili głodni i osiągali założone cele. Moi Klienci po prostu jedzą… i chudną!
KATARZYNA PIOTROWSKA - MAŃKO, KATARZYNA EFFORT - SZCZEPANIAK Fundacja Mecenas 5.0
JAKUB DYSZKIEWICZ Fundacja Mozaika Edukacyjna
Od lat współtworzy przestrzeń działania w ogniwie do spraw nieletnich jednego z łódzkich komisariatów; na temacie bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz profilaktyce uzależnień zna się w mozaikowym zespole jak nikt; optymista, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych; miłośnik rozwoju osobistego pozostający w nieustannym ruchu; najlepiej czuje się pracując z drugim człowiekiem.
BARBARA MICHALSKA Fundacja EduKABE
Pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, interwentka kryzysowa. Współzałożycielka i trenerka fundacji EduKABE. Trenerka edukacji seksualnej w Fundacji SPUNK.
Wiedza na temat własnych emocji i świadomego ich przeżywania, jest jednym z podstawowych źródeł informacji o Sobie, o Innych i o Świecie. Podczas spotkania postaram się pokazać Ci, jak możesz wspierać rozwój kompetencji rozumienia, nazywania i regulowania emocji u dzieci, nastolatków i u Siebie. Dzięki tym umiejętnościom jesteśmy w stanie jako ludzie, lepiej rozpoznawać i reagować na sygnały niewerbalne swojego ciała i tym samym, wybierać społecznie akceptowalną strategie radzenia sobie w trudnej sytuacji np. konfliktu z rówieśnikiem / rówieśniczką, korzystać z lepszych form komunikacji i radzenia sobie z trudnościami życiowymi.
JAN GROBELNY
Aktywista, przestawiciel Młodzieżowej Rady Miasta Łodzi
ANNA ZIEJA
SP 11 w Łodzi
Pedagog opiekuńczo-resocjalizacyjny, socjoterapeutka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej , oligofrenopedagog, specjalista terapii ręki I i II stopnia, trenerka TUS
Emilia Zielińska
SP 11 w Łodzi
pedagog rewalidacyjny, nauczyciel edukacji początkowej w zakresie przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej, socjoterapeutka.
Nauczycielki współorganizujące proces kształcenia w Szkole Podstawowej nr 11 w Łodzi, współorganizatorki Łódzkiego Marszu Przeciwko Hejtowi i Mowie Nienawiści w Łodzi, autorki scenariuszy wchodzących w skład kampanii "Człowiek w centrum- empatia w działaniu".