Czym jest Mozaika Edukacyjna?

Fundacja Mozaika Edukacyjna wyrosła z potrzeby wprowadzania zmian w podejściu do nauczania oraz zauważenia potrzeby budowania zasobów wiedzy w oparciu o pozytywne relacje.

Jesteśmy gronem pasjonatów nastawionych na rozwój, nauczycielek, praktyków, specjalistów, którzy chcą dzielić się zgromadzonymi doświadczeniami. Wiemy, jak efektywnie budować swój warsztat, by uczeń miał szansę na odniesienie edukacyjnego sukcesu i tą wiedzą dzielimy się podczas prowadzonych przez nas szkoleń. A że każda z nas jest inna, mamy bardzo szeroką perspektywę.

Nasze pierwsze działania sięgają roku 2019, kiedy to zorganizowane zostały przez nas Ogólnopolskie Konferencje dla Nauczycieli i Edukatorów (“Relacje w edukacji” i “Relacje w innowacji”). Oprócz tego regularnie spotykamy się z chętnymi uczestnikami, by rozmawiać o tym, co chcemy i możemy zmienić w działaniu szkoły, by stała się ona miejscem odpowiadającym potrzebom młodego człowieka. Wspólnie odkrywamy nowe lądy i poszukujemy drogowskazów, by dzielić się tą wiedzą i doświadczeniem z Wami.

Jednym z fundamentalnych założeń Mozaiki jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Priorytetowo traktujemy budowanie relacji, kształtowanie poczucia odpowiedzialności, wielowymiarowość zdobywanej wiedzy i umiejętności oraz otwartość. To cztery filary, na których oparte są mozaikowe działania.

 

Fundacyjny Team

Joanna Krzemińska

Prezeska fundacji

Monika Bem

Prezeska fundacji

Joanna Leszczyńska

Członkini zarządu fundacji

Agnieszka Misiak

Członkini zarządu fundacji

Scroll to Top